
RIŠIMAS Į AUDINIUS


Įkvėpta furoshiki
Japoniškas žodis furoshiki reiškia daiktų surišimą į audinius arba surišimui naudojamą skarelę. Tokiu būdu įpakuojamos dovanos, surišami krepšiai daiktams ir taip toliau - priskaičiuojama keliasdešimt naudojimo būdų.
Plintant zero waste judėjimui, auga susidomėjimas ir šia rišimo technika - tai tvari alternatyva vienkartinėms dovanų pakuotėms. Šiandien furoshiki galima įsigyti daugelyje pasaulio šalių - ne tik importuotų iš Japonijos, bet ir vietinės gamybos.
Savo furoshiki, pasiūtus Lietuvoje, pavadinome skepetėlėmis. Tai tarsi duoklė mūsų senolėms, kurios dengdavo skarelėmis žilą galvą - juk tai, ką dabar vadiname tvariu vartojimu, joms tebuvo kasdienis įprotis.
daugkartinė pakuotė
Tradiciškai po dovanos įšpakavimo furoshiki grįžta savininkui, ir skarelę galima naudoti dar ne vieną kartą. Nebijokite užsiminti apie šią tradiciją - tikėtina, kad dovanos gavėjas tik apsidžiaugs, jog jam neteks tvarkytis su pakuote. Be to, jei skepetėlę susigrąžinti neskubu, tai gali būti puiki proga dar kartą susitikti!


paprastesnis dovanų pakavimas
Jei suklystate pakuodami ar apsigalvojate dėl rišimo būdo, lengvai išrišite skepetėlę ir pradėsite iš naujo. Žymiai paprasčiau, nei pakuojant į vienkartinį dovanų popierių, kurį tokiu atveju tektų suplėšyti ir išmesti.


platus pritaikymas
Naudojant skepetėlę, paprasta ir stilinga ne vien tik dovanoti, bet ir nusinešti pirkinius iš parduotuvės namo, pavaišinti draugus skaniu gėrimu iš gražiai supakuoto butelio ir dar daug ką nuveikti!

